Dryking Mobil'i Yayında! Hemen İndir 2. Ürün Bedava!

Dryking Wet Cleaning

Başarılarınıza hizmet edebilmek ümidiyle…

Image link

Wet Clean Teknolojisi Nedir?

Wet Clean teknolojisi, Giysi Temizleme’ye destek amaçlı geliştirilmiş sağlık ve çevre hassasiyeti olan ve dünya ile Dryking tarafından eş zamanlı kullanılan yeni bir sistemdir.

Wet Clean teknolojisi çekme hassasiyeti gösterebilecek, mekanik hareketten etkilenebilecek, boya hassasiyeti olan, aksesuarları olan ürünleri (boncuk,taş,pul vb.) temizleme işlemi sırasında devreye girerek kuru temizleme işleminden daha kaliteli bir sonuç alabilmenizi sağlayacak olan yepyeni bir sistem ile hazırlanmıştır.

Wet Clean sistemi, bildiğimiz ve evlerde uyguladığımız yıkama sistemlerinden çok farklıdır. Wet Clean; Kuru temizleme yapılabilen tüm giysi ve tekstilleriniz ile deri, güderi, nubuk, napa ürünler, abiye kıyafetler, kısacası tüm tekstillerin, suyun içindeki belli moleküller kullanılarak yıkanması işlemi olarak tanımlanmaktadır.

Neden Wet Clean Tercih Etmeliyiz?

Su bilinen en eski ve doğal temizleme aracıdır. Wet clean sisteminde sadece su ve bio deterjanlar kullanılır. Wet Clean temizleme işlemi sonrasında ortaya çıkan atık su hiçbir zararlı madde içermez. Çevre dostu bir teknolojidir.

Wet Clean sistemi sayesinde, yıkama programı ve kurutma standartlarına uyulduğu taktirde, tüm tekstil ürünlerinde en kaliteli temizleme işlemi yapılır.

Üstelik temizlenmesi riskli kaplamalı, baskılı, yapıştırma ve aksesuarlı ürünleri uygun temizleme programı ile hiç sorun yaşamadan temizleme işlemini yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

Wet Clean sisteminin ürün temizleme yelpazesi çok geniştir. Koku, nem, kir yönünden diğer temizleme yöntemlerinden daha iyi sonuç verir. Ürünlerin daha canlı (özellikle açık renklerde) görünüm almasını sağlar. Azaltılmış mekanik hareket, ürünlerin yıpranmasını önler ve kullanım süresini uzatır.

Wet clean uygulamasında kullanılan bio deterjanlar ağırtıcı kimya içermediği için ürünlerde temizlemeden kaynaklı renk kaybı oluşmaz. Wet clean teknolojisi ürünlerdeki deformasyon riskini en aza indirgeyerek uzun süreli ve kaliteli kullanım sağlar.

Hangi Ürünlerde Wet Clean Teknolojisi Uygulanmalıdır?

Sağlığımızı korumak ve cevre kirliliğini önlemek için tüm tekstil ürünlerinin temizliğinde sadece Wet Clean Teknolojisini kullanmalıyız.

Gelişmiş ülkelerde solvent esaslı klasik kurutemizleme yasaklandı.Türkiye’de de bu yasak uygulamaya geçirildiğinde Wet Clean’den başka yöntem kullanılamayacak.

Wet Clean sistemi uygulanarak klasik kuru temizlemeye oranla daha iyi sonuç alacağınız bir kaç ürünü sıralıyalım;

Akrilik, asetat, polyester, naylon, rayon, viskon vb.. gibi yapay lifli kumaşlarla hazırlanmış ürünlerde,
Yünlü ve yün karışımlı kumaşlar, triko kazak,elbise,hırka , yünlü ve yün karışımlı kaban ve paltolar gibi leke çalışması sırasında dokuda tüylenme hatta fazla zorlanırsa delinme ve yırtılma gibi tatsız sonuçlar oluşabilen ürünlerde,
Narin lif yapıları sebebi ile çok dikkatli işlem yapılması gereken ipek kumaş, suni ipek ve ipek karışımlı ürünlerde,
Yıkama esnasında kumaşta kırılma, tüylenme gibi sonuçlar doğurabilen viskoz, asetat viskoz, keten viskoz vb. ürünlerde,
Image link
Image link
Image link
Image link
Image link