Dryking Mobil'i Yayında! Hemen İndir 2. Ürün Bedava!

Dryking Kuru Temizleme

Başarılarınıza hizmet edebilmek ümidiyle…

Image link

Kuru temizlemenin tarihi 1800’lerde başlar. Solvent adı verilen kimyasalın tekstil üzerindeki lekeleri çözdüğünün fark edilmesi bu sektörün doğuşunun ilk adımıdır. Bilinen kayıtlara göre ilk kuru temizleme mağazası tekstil modasına yön veren şehir olarak bilinen Paris’te “Jolly Belin” tarafından açılmıştır.

Son on yıla kadar tüm dünyada kuru temizleme solvent kullanılarak yapılmaktaydı. Ekolojik dengelerde ki sorunların öne çıkmasıyla birlikte solvent kullanımı gelişmiş ülkelerde çevre ve insan sağlığından dolayı yasaklandı. Kuru temizlemenin öncüleri, üretici firmalar insan sağlığını tehdit etmeyen ve doğa dostu çözümler aramaya başladılar .

Bu yeni çözümlerin ilki olan hidrocarbon bir kaç yıl önce gelişmiş ülkelerde kullanıma girdi. Dryking Türkiye’de 2007 yılında hidrocarbon kullanımına geçerek sektöre öncülük etti.

Electrolux başta olmak üzere üretici firmaların devam eden Ar-Ge çalışmalarının sonucunda sektörde devrim denilebilecek, sağlıklı ve doğal bir çözüme ulaşıldı. Üstelik bizi ilk çağlara götürecek kadar doğal bir çözüme; yani suya… Dryking, Wet Clean olarak tanınan bu teknolojiyi 2011 yılından bu yana kullanmaktadır. Bununla birlikte Dryking, Electrolux’ün Ar-Ge çalışmalarında rol alarak Wet Clean’nin gelişmesine katkıda bulundu.

Ayrıca Dryking Wet Clean konseptinde Electrolux’ün Türkiye ve Ortadoğu Ülkeleri satış ve eğitim temsilcisidir.

Image link
Image link
Image link
Image link
Image link
Image link
Image link